Bez kategorii

Wystawa klocków LEGO – jak było?

Byliśmy z dziewczynkami w niedzielę na wystawie klocków Lego http://www.wystawaklockow.pl/wroclaw.php i albo nie jestem wystarczającą fanką LEGO albo jednak można było spodziewać się więcej po biletach za 21 zł (na szczęście dzieci do 95cm wzorstu nie płaciły) i szumnych reklamach wystawy.

lego1

Maja większość wystawy przespała, za bardzo ją nie interesowały budowle z LEGO, co akurat specjalnie mnie nie dziwi jeśli mowa o 7 miesięcznym niemowlaku, który w głowie ma inne rzeczy…;)

Zuzi natomiast się baardzo podobało. Najbardziej w pamięć zapadł jej kontakt z „potworem”, który po przyłożeniu ręki do szyby chciał ją ‚zjeść’. To właśnie ten potwór

DSC_0169

 Pomijając potwora najciekawsze były gabloty z możliwością naciskania przycisków w celu wywołania jakiejś akcji i obserwowania co się stanie jak naciśnie się guzik. Ale takich gablot było może w sumie z 15-20 (niektóre połączone, więc to tak naprawdę była jedna gablota). Wystawa reklamowana też była jako miejsce gdzie znajdować się będzie Fun Park, który oceniam bardzo nisko. Tak naprawdę było to kilka stolików z rozsypanymi po środku klockami Lego z których można było budować na stole budowle. Poza tym były dwa suche baseny z klockami Lego (sic! nie dało się do tego wejść…) i trzy tory do spuszczania samochodów Lego. Aha i jeszcze duże plastikowe klocki Lego, z których można było zbudować np. domek i się w nim schować. To wszystko. Jak na liczbę osób/dzieci i to, że wystawa miała być edukacyjna, wyszło wg mnie – MIERNIE. Na szczęście nasza Zuzia ma tylko 2,5 latka, więc dla niej samo wyjście na wystawę, na stadion było super wydarzeniem i przeżywała je jeszcze długo. Dla dzieci 4/5 lat + uważam, że to może być już nudne. Chyba, że są one WIELKIMI FANAMI LEGO.

Jeszcze jedno – na końcu wystawy znajdował się sklep z klockami lego. Jak to zostało napisane na stronie organizatora, w sklepie miały być konkurencyjne, atrakcyjne ceny. Jak, że starsza Malinka uwielbia bawić się w lodziarnię i zobaczyliśmy taki właśnie zestaw klocków, pozwoliliśmy sobie go nabyć. Zapłaciliśmy 79zł (z groszami), a jak sprawdzałam na allegro, w oryginalnym sklepie LEGO, dostaniemy go za 74,90zł. Cóż…;) Ważne, że to „pamiątka” z wycieczki.

lego-duplo.png

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s